درباره ما

تولید هولدر درسر الماس قیراطی

مهمترین بخش از صنعت سنگ زنی فلزات بخش تمیزکردن یا درسینگ براده های آهن از روی قطعه سنگ زن می باشد . کامل بودن صیقل در روی قطعات منوط به تمیزکاری قطعه سنگ زن می باشد که رابطه مستقیم داشته و این عمل مهم توسط کانی الماس با زاویه های مختلف به تبع دستگاه های متنوع برای استفاده خاص از قطعات ، استفاده می شود . این کانی بدلیل سخت بودن از نظر خراشیدن و حفظ شکل ظاهری خود بیشتر از کانی های دیگر مورد استفاده صنعت تراشکاری قرار گرفته است .

هولدر درسر انواع مختلف دارد . تقسیم بندی آنها از نظر شکل نگهدارنده یا هولدر و دیگری کانی الماس است که با احتساب این تقسیم بندی با نامهای single point و chiesel و یا blade و ... در بازار وجود دارد .

در این نوع هولدرها به جهت اینکه در صنایع سنگین کاربرد دارند نوع الماسی که بکار می رود اصطلاحا نوع صنعتی یا Industrial  نامیده می شود .

الماسها به چند نوع تقسیم بندی می شوند که اول از نظر رنگ دوم از نظر وجود یا عدم وجود ترک یا شکستگی سوم ، از نظر نوع مینرال چهارم ، از نظر وزن که امروزه در بازار ایران به جهت عدم شناخت کافی از بعد نوع الماس ، قیمت مناسبی برای آن وجود ندارد  ولی اگر چنانچه تقسیم بندی نوع سنگ مشخص باشد صنعتگران می توانند تشخیص مناسبی از الماس و به تبع آن قیمت آن را مشخص کنند .

اگر چنانچه ترک در داخل الماس وجود داشته باشد در حین کار به دلیل حرارت بالای الماس و داغ شدن تا حد 1400 درجه سانتی گراد و سرد شدن آنی ، انقباض و انبساط باعث فاصله در ترکها شده بنابر این در قطعه سنگ زن سایه می اندازد و این باعث عدم پذیرش صنایع می باشد .

همچنین از دیدگاه دیگر ، کاشت الماس بخش دیگری از تکنولوژی ساخت هولدر درسر بوده که اگر در دستگاه های سنگ زنی بصورت خشک مورد استفاده قرار گیرد انبساط و انقباض ، طبق موارد مذکور ترک را عمیق تر و با فاصله تر و هم اینکه حرارت بالا باعث کنده شدن الماس از جای خود می شود و بایستی ماده ای جهت کاشت الماس بکار برد که مقاوم در برابر حرارت باشد .

در خصوص ساخت هولدر درسر چند کشور انگشت شمار وجود دارند که این شرکت توانسته است با تولید این محصول نوعی وابستگی به خارج از کشور را قطع کند ، البته کاملا طبیعی است که الماس بصورت هم مصنوعی و هم از معدن بصورت طبیعی استخراج می شود که این مهم در کشورمان وجود ندارد و با واردات الماس و تولید محصول قیمت را به مراتب پایین آورده ایم. در نهایت گستره فعالیت ما را کیفیت تولیدات ما مشخص می نماید. که با جرات تمام می توان گفت: ما روزی در تولید هولدر درسرهای قیراطی، آنچنانکه که مهندسین وتکنسین های ما گوی سبقت را از کشورهای اروپایی ربوده اند، گوی سبقت را خواهیم ربود ان شاالله...

با توجه به انجام پایلوت که از سال 87 اقدام به تحقیقات و ساخت این نوع هولدر ها نمودیم مراتب ساخت تکمیل تر شده است و تقریبا صد در صد مورد قبول صنایع مختلف می باشد بطوریکه بعضی از این هولدرها که دارای زوایای خاصی می باشند ، بسیار گران قیمت بوده که عمده ترین فروش هم در ایران محسوب می شوند . و در انجام پایلوت قیمت یک به چهار پایین آمده است .

یکی از دستاوردهای مهم که در ساخت هولدر درسر ها وجود دارد ، تراش الماس و صیقل یا پولیش دادن مینرال می باشد که سالهای متمادی اقدام به این کار نموده ام .به جهت اینکه در رشته تحصیلی اکتشا ف معدن فارغ التحصیل شده ام و مینرالوژی الماس بسیار حائز اهمیت بوده و جرقه ای در ذهن با این نمود که الماس را تراش و پولیش دهم ایجاد شد که با توجه به اینکه در کشوری واقع شدیم که هیچ اطلاعاتی در این زمینه باقی گذاشته نشده اقدام به تراش نمودم . با این وصف که تراش الماس مشکل ترین کار است چرا که همه مواد را با الماس تراش می دهند و الماس را با الماس تراش می دهند پس از نگهدارنده الماس تا حرارت به وجود آمده از الماس مسائلی بوده که تک به تک حل مسئله شده است در بعضی مواقع به خاطر حل یک مسئله شاید یک سال به طول انجامیده ولی به هر حال اتفاق افتاده و پیشرفت داشتم .

اگر نگاهی کوتاه به تاریخچه تراش الماس داشته باشیم ، اولین الماس کشف شده در کشور هندوستان بوده این در حالی است که اولین تراش در کشور ایران انجام یافته است و با توجه به اینکه کشورهای ایران و پاکستان و ترکیه وهندوستان در یک منطقه جغرافیایی قرار یافته اند از ایران به آنها منتقل شده و این به دلیل وجود کانیهای با ارزش و جواهری در این کشورها وجود دارد و تجارت بین آنها انجام می شد مثلا بریل یا زمرد در پاکستان و افغانستان و تورکوییز یا فیروزه بین ایران و ترکیه و دیگر تجارت سنگهای قیمتی که تراش و با ارزش افزوده بالا دادو ستد می شد ولی متاسفانه استعمارگران وارد عمل شده و از تمامی کشورهای مذکور پاکسازی کردند و این موضوع را به صورت انحصاری درآورده و در کشور هندوستان که مستعمره بود بنا نهادند که کار بسیار سخت و طاقت فرسا و دستمزد پایین را پایه ریزی کردند به این امید که جهت پیشرفت صنایع عامل مهم الماس بوده و در اختیار خود قرار دادند . بنا براین تمام این عوامل دست در دست هم دادند تا این تکنولوژی تولید هولدر درسر یا تراش الماس به فکر بنده خطور بکند و هم اکنون قادر به ساخت و فروش شده ام البته هنوز به صورت پایلوت بوده و هنوز به صورت انبوه این کار انجام نمی شود . دلیل آنهم وجود اجناس خارجی با کیفیت پایین در بازار است .

از طرفی دیگر با ارتباطی که با شرکتهای مختلف داشتم برای پایین آوردن هزینه های تولید شرکتها اقدام به تعمیر و بازسازی الماس های کارکرده شدم که به عنوان مثال در شرکت بلبرینگ ایران ، عدد هزینه شده در خصوص خرید هولدر درسر به هفت برابر کاهش یافت .  و همچنین با شرکهای ایدم و پیستون سازی و ماشین سازی تیریز و دیگر شرکتهای مرتبط فعلا به صورت پایلوت کارکرد داشته ام

ارتباط با ما

 شماره های تماس :

09144131595

09141006214

ارسال نامه الکترونیک

info@irdiamondholders.com

harraf@irdiamondholders.com

emami@irdiamondholders.com

گالری محصولات

 

 

 مشاهده گالری .

لینک همکاران

 

مکان ما روی نقشه گوگل

 

JavaScript must be enabled in order for you to use Google Maps.
However, it seems JavaScript is either disabled or not supported by your browser.
To view Google Maps, enable JavaScript by changing your browser options, and then try again.

 

تمام حقوق مادی و معنوی سایت برای بازرگانی الماس تراش صنعت محفوظ می باشد

طراحی سایت و بهینه سازی سایت : گروه خورشید